Aktuálně ke Koronaviru v Indonésii

Dnešním dnem (19.3.)  byla vyhlášena v Indonésii karanténa a 15 českých a 2 slovenští občané, ekoturisté na programu Green & Blue , byli zablokováni na ostrově Sikandang v souostroví Pulau Banyak v provincii Aceh na Sumatře. Zatím řešíme, jak bude celá nestandartní situace pokračovat, poněvadž mělo dojít k jejich urychlenému odletu, ale úřady to zablokovali.
 
Všichni jsou živí a zdraví a užívají si sluníčka a moře na ostrově Sikandang, akorát nevíme, jak bude situace řešena indonéskými úřady. Celou situaci tam řeší kordinátor Zbyněk Hrábek, tedy pokud mu chcete zavolat na indonéské číslo, tak je to +62 812 6282 1202 – zároveň číslo na Whats App. Celou situaci jsme konzultovali na HOT LINE Ministerstva zahraničí a ti nás odkázali na Velvyslanectví ČR v Jakartě na pana velvyslance Ivana Hoťka +628(0) 811 924 56 63 nebo +628 (0) 811 924 56 64, poté je tam též nouzová linka +62/ 811 1941 251 – linka je pouze pro telefonní hovory a nikoliv pro textové zprávy. Bylo by vhodné pana velvyslance kontaktovat i ze strany rodinných příslušníků.
 
Celou nestandartní situaci řešíme na dálku z ČR a čekáme na další informace od Zbyňka Hrábka. Prosíme rodinné příslušníky, aby nepodléhali panice. Zatím nemáme tušení, jak a kdy bude řešen jejich odlet a jak se postaví letecké společnosti ke kompenzaci propadnutých letenek, či zda bude vláda ČR řešit nějaký letecký vládní speciál, poněvadž bude Čechů a Slováků v Indonésii značné množství. Jakmile budeme vědět další informace, budeme zveřejňovat na facebooku Prales dětem CZ i v aktualitách na webu www.justicefornature.org.