Aktuální monitoring z rezervace Green Life

12.5.2020

V současné době zeje rezervace Green Life prázdnotou, co se dobrovolníků týká. Již v květnu měl být otevřen první turnus, ale koronavirovaná opatření se podepisují i na našich aktivitách. Kde však nejsou lidé, objevují se zvířata.

Zbyněk Hrábek s protipytláckou hlídkou Green Patrol monitoruje rezervaci za pomocí fotopastí v rámci programu Oko tygra a přináší další úžasné záběry z deštného pralesa. Opakovaně se objevuje v rezervaci mladá tygřice, jejíž záběry se objevují pravidelně od prosince 2019. Každý měsíc se opět ukazuje před některou z fotopastí, kdy schází z kopců NP Gunung Leuser do rezervace lovit divoká prasata.

Dále máme na záběrech krásného orangutana na Wifi Hill, což je nejvyšší vrchol rezervace Green Life a také se pravidelně objevují na záznamech medvědi malajští. Skvostem našich záběrů je též kočka teminckova, vzácná to pralesní šelmička.

Děkujeme všem spolupracovaníkům a přispěvatelům, či sponzorům fotopastí pro světový monitorovací projekt Oko Země a jeho programy Oko tygra, Oko medvěda a Oko nosorožce. 

SDÍLEJTE: