Green Patrol v akci

Monitorovací program Oko tygra na Sumatře se opět po více než 3 letech obnovil do původní podoby, tedy do monitoringu v národním parku Gunung Leuser ve spolupráci s rangery a naším terénním týmem pod vedením Jusli Farasian Ginting .
Máme velkou radost, protože to co mělo na Sumatře největší smysl, byl právě ochranný monitoring tygrů sumaterských, kterým hrozí největší nebezpečí ze strany mezinárodního pytláctví pro tradiční čínskou medicínu (tygři kosti, sušené penisy, kožešina, zuby, drápy, vnitřnosti, atd.).
 
 

Restartujme energii Oko tygra na Sumatře.

 
Díky novým datům z terénu, které nás utvrdily v pokračování, jsme se po domluvě s Juslim dohodli a adsouhlasil jeho návrh na vytvoření základny pro Green Patrol v Batu Katak na Sumatře. Myslíme, že je nejvyšší čas vrátit ochranu a monitoring tygrů zpět do pořádné hry, efektivnější než v minulosti.
 
I přes fakt, že jsme byli okradeni v roce 2022 organizací YHUA a Zbyňkem Hrábkem o rezervaci i Tygří dům, tak jsme nikdy nevzdali boj za ochranu tygrů sumaterských. Podrželi jsme Green Patrol ve složitém a nepříliš efektivním roce 2023, kdy to bylo ode zdi ke zdi. Přiznáme se, že v několika okamžicích visela jejich budoucnost na vlásku a více méně je zachránila intervence kolegy Petr Coubal , který je společně s Honza Suchý dostal nově na starosti.
 
Chápeme, že mnoho lidí během covidu a posledních let společenského chaosu a naší nejistoty opustili podporu Green Patrol, ale neumíme dělat věci, kterým nevěříme, nechcme lhát, že něco funguje, když to není pravda. Nejsme politici, nemáme PR oddělení, nechceme manipulovat a hledat slovíčka, abychom se za každou cenu zalíbili všem a proto jsme někdy pro mnoho z vás složití, ale věřte, že vše má svůj důvod.
 
Dnes můžeme říci, že nám činnost Green Patrol opět dává smysl a právě proto dáváme Green Patrol a organizaci Yphl Pahiles nový projektový domov, domek, který budou mít v pronájmu, budou tam mít uložené věci, vybavení a též tam budou moci složit hlavu.
 
Když lidé pomohou, zvelebíme to a uděláme z toho opět významné místo pro ochranu tygrů a setkání lidí atd. Víme, že Tygří dům to není, ale ten byl sprostě ukraden nám všem, kdo to podporoval. Pokud chceme pokračovat na Sumatře, je třeba začít opět znovu. Vítězové nejsou ti, kteří jen vyhrávají, ale ti, kteří se zvednou i poté, co prohrají. Navíc prohra vedené podrazem není prohra, ale podvod, tedy pro nás motivace pokračovat dál. 
 
Děkujeme všem, kteří Green Patrol stále neochvějně podporují i po všech těch složitostech, kterými za poslední dva roky procházíme. Jsme rádi, že je náš tým opět v terénní akci, poněvadž to je přesně to, co je naše skutečná mise. Terénní a smysluplnou akci!
Žádáme vás o opětovnou podporu Green Patrol, tedy indonéských kolegů, kteří monitorují tygry sumaterské a odhalují pytláctví. Stačí tak málo, aby vše fungovalo, pouhých 100 Kč měsíčně na transparentní účet Green Patrol (Tygří hlídka) č.ú. 2600885307/2010 dokáže zázraky.
 
nebo prostřednictvím DARUJME.cz.
 
 

 
 
 
Děkujeme!