Monitorovací program Oko medvěda se dočkal svého vlastního prvního filmu

28.4.2021

V loňském roce (2020) se skupina mladých kreativních lidí dozvěděla o našem monitorovacím programu na Slovensku, který je natolik zaujal, že se o něm rozhodli natočit ucelený snímek. Nejen o tom, co je to Oko medvěda, co je naší prací a proč to děláme, ale nahlédnout i do skrytého života slovenské divočiny a prostřednictvím filmu jej předat dál široké veřejnosti.
 
Co ale neočekávali, bylo zjištění nepřiměřených, diskutabilních a nelegálních praktik rádoby lovců, kteří rozhodují o životě a smrti nádherných bytostí, kterým mnohdy mění stravovací návyky a jejich přirozenost. 
 
Film Oko medvěda můžete zdarma shlédnout v rámci online filmového festivalu Ekotopfilm do neděle 2.5.2021. Film bude poté dostupný na portále VIMEO za drobný poplatek za shlédnutí nebo ke stažení. Podpoříte tak tvůrce ve své činnosti, kteří film vytvářeli z vlastních finančních prostředků.
Oko Medveďa (2021), SK,

Réžia: Peter Bursa, Jakub Mičuch

 
Dokument Oko Medveďa odhaľuje skrytý život slovenskej divočiny. Ekosystém lesa má svoj vlastný balans a ten býva narušený človekom. V dokumente tím mladých tvorcov odhaľuje neprimerané praktiky novodobých lovcov. Prikrmovaním menia prirodzené návyky zveri, zvyšujú riziko chorôb a porušujú zákony. Veľké šelmy učia na ľudskú potravu, čím ju doslova pozývajú do ľudských obydlí.
 

SDÍLET: