OPERACE KARETA

6.9.2020

Současná koronavirová situace nenahrává celosvětově službě na ochraně přírody, ale i přesto naše protipytlácká a strážní hlídka Blue Patrol na ostrově Bangkaru šlape na plný plyn. Náš tým uklízí želví kladiště od naplavených odpadků i dřeva, aby udržoval Amandanga beach v relativní čistotě. Dále se přeznačovali jednotlivé sektory na kladištích a dochází k pravidelné hlídkové službě a ochraně želvích kladišť.

Kuriozitou posledních týdnů je opakovaná přítomnost krokodýla mořského na pláži, která vyústila v poranění a usmrcení jedné z mořských želv, které krokodýl ukousl nohu. 

Tohle byla první verze, jenže vše bylo jinak. Jak? Krokodýl skutečně želvu žral, ale neulovil ji. Želva a další ryby se objevili na pláži Amandanga beach a příčinou jejich smrti byl nelegální rybolov za pomocí trhavin. Tento způsob je zcela zničující a zabije mnoho necílových živočichů, z nich jen část vyplave omráčená na hladinu a více než 90% takto usmrcených zvířat klesne ke dnu. Dříve se používal dynamit, dnes se vyrábí výbušniny z dusíkatých hnojiv, které se nacpou do skleněné lahve opatřené doutnákem, který hoří u pod vodou a po hození trhaviny do moře dojde pod hladinou k explozi, vše v blízkosti zemře na roztržené plíce či měchýř u ryb a vše, co je ve větší vzdálenosti je omráčeno. Tento zločin mají na svědomí rybářské lodě (nebudu specifikovat před akcí), jsou též ozbrojeni střelnými zbraněmi. Připravujeme velký zátah na tyto rybáře ve spolupráci se státními složkami.

Vyplavené ryby (ostenci) na pláži Amandanga.

Zbyněk Hrábek s naším týmem Blue Patrol půjdou do akce a k tomu bude zapotřebí též peněz. První akce OPERACE KARETA je vyčíslena 40 000 Kč a asi nebude poslední. Potřebujeme vytvořit silný protipytlácký fond, kde budou lidé přispívat nikoli pouze na měsíční provoz protipytláckých hlídek, ale na přímou bojovou akci, tedy zátah proti nelegálním rybářům a pytlákům. Takto tyto rybářské skupiny zabíjejí žraloky, rejnoky, delfíny, mořské želvy a nezastaví se před žádným tvorem oceánů.

 

Pokud vám to není jedno, staňte se součástí mezinárodní síly, která podporuje protipytlácké aktivity se spolkem Prales dětem a občanskou iniciativou Justice for Nature.

 

Transparentní účet BLUE PATROL

2901151729 / 2010

IBAN: CZ5520100000002901151729

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Děkujeme za podporu!

SDÍLET: