Pobočka Prales dětem a nová rezervace na Kostarice je na světe…

25.7.2021

Na konci července 2021 došlo k finalizaci celého procesu vykoupení pralesního údolí na hranici s NP Tapanti na Kostarice, které se stává pokračováním velkého lidského příběhu Green Life a spolku Prales dětem.

V průběhu konce června a července se dokončoval proces legalizace projektových aktivit pobočky spolku Prales dětem na Kostarice s názvem Bosque para los Niňos, včetně velmi komplikovaného založení bankovního účtu u Národní banky. Dále došlo 13. 7. 2021 k podepsání finální smlouvy o převodu pozemků z původního majitele pana José Roberta na Bosque para los Niňos a nakonec i k převodu 150 000 USD na jeho účet, což bylo poslední dokončení celého procesu. Tímto lze označit projekt Green Life na Kostarice za zahájený. Finální rozloha pralesní rezervace činí nakonec nikoliv původních 73 ha, ale celých 95 ha, což je jedinečná zpráva a úchvatný start.

Abychom byli na Kostarice soběstační, pořídilo se i starší auto značky TOYOTA HILUX z roku 1995, která splňuje veškeré požadavky pro náročný off-road terén v oblasti rezervace Green Life Costa Rica.

Toyotu nám navíc jako podporu polepila místní kostarická firma ROTULUS SUPERCOLOR z Ciudad Colón, které za to moc děkujeme!

SDÍLET: