Prales dětem a jeho Blue Life mise na Kostarice

16.3.2021

Tak jako na Sumatře pracujeme na projektech Green Life a Blue Life, stejně tak hodláme tuto misi převést na Kostariku.

Na Sumatře existuje projekt Blue Life v souostroví Pulau Banyak na ostrově Sikandang, kde jsme v roce 2016 koupili 2 ha rajského ostrovního pobřeží a vybudovali tam dobrovolnický kemp za účelem projektové činnosti čištění pláží a ochrany mořských želv, která byla zahájena v lednu 2017. Stejně tak na Kostarice vzniká zcela unikátní myšlenka projektu Blue Life, která by však měla vygradovat koupením expediční lodě s cílem ji přestavět na vzdělávací, výzkumnou a monitorovací loď s operačním rádiem podél západního pacifického pobřeží Kostariky až po panamský ostrov Koiba.

Po mnoha jednáních se zajímavými a důležitými lidmi jsme dospěli k závěru, že by se mělo jednat o úzkou spolupráci několika organizací se zaměřením na ochranu oceánu a vzdělávání dětí o moři na moři.

 

V polovině března 2021 probíhá kontrola první lodi, která splňuje naše prostorové požadavky, ale samozřejmě je třeba prověřit její technický stav. Tuto službu pro nás dělá dobrovolník strojník Nathan z organizace Earthrace, kterého nám posílá kapitán Pete Bethune z lodi Modoc. Právě na této lodi došlo k velmi důležitému jednání s dalšími potenciálními spolupracovníky. Jedním z těchto partnerů je organizace NAMA, která je složena z vědeckých pracovníků z univerzit a dále organizace For The Oceans Foundation, jejíž šéf Jorge Serendero nám přislíbil podporu a spolupráci. Dále nás čeká několik dalších jednání s potenciálními sponzory z USA.

Pokud bude tato mise úspěšná, tak bychom měli nejpozději v lednu 2022 otevřít nejen vzdělávací programy pro školy a děti o moři na moři ve spolupráci s For The Oceans Foundation, ale též výzkumné a monitorovací plavby v kooperaci s NAMA a unikátní dobrovolnické programy v propojení s projektem Green Life v horském deštném pralese.

Naše velká kostarická oceánská mise otevírá náruč i potencionálním partnerům, kteří se mohou po zaplacení partnerského poplatku v hodnotě 10 000 USD po dobu 5 let účastnit monitorovacích a výzkumných plaveb, jejichž součástí bude i přístrojové potápění. Toto partnerství bude možné též prodlužovat za zvýhodněných podmínek.

Co více si přát? Co více si přát jako potápěč, než být součástí takové oceánské mise ve spolupráci s univerzitami, mořskými biology a profesionálními potápěči?

Kostarickou misi můžete nově podpořit na portále DARUJME.CZ zde.

 

SDÍLET: