Prales dětem pro pralesy na Kostarice 

15.3.2021

Tým spolku Prales dětem odletěl v lednu 2021 na Kostariku za monitoringem jaguárů, ale ani zdaleka u toho nezůstalo.

 

Náš první zájem směřoval za obhlídkou horských pralesů u NP Tapanti, kde jsme se rozhodli koupit 72 ha pralesního údolí, jehož majitelem je 84 letý José Roberto, který v nás spatřuje pokračování jeho životní mise ochrany pralesa. Tato finanční transakce proběhne na konci března nebo na začátku dubna 2021 hned poté, co proběhne oficiální zřízení pobočky spolku Prales dětem na Kostarice.

Cena 72 ha pralesa vychází na 150 000 USD a máme na to hlavního sponzora, který již v minulosti zachránit a podpořil výkup 41,5 ha pralesa na Sumatře. V této soukromé rezervaci bude vybudován dobrovolnický kemp a základní zázemí pro ekoturismus a vědecký výzkum zaměřený na ochranu a monitoring.

Předpokládáme, že od roku 2022 bude celá dobrovolnická pralesní mise otevřená dobrovolníkům a ekoturistice, z níž bude podporována projektová činnost. 

V současné době hledáme pralesní partnery, kteří se stanou součástí projektu po dobu 5ti let s partnerským poplatkem 5000 USD a budou moci po tuto dobu využívat projektového zázemí po dohodě se spolkem Prales dětem s možností prodloužení partnerství se zvýhodněným poplatkem v dalších letech.

Takto na Kostarice vzniká další linie projektu Green Life, jehož starší bráška úspěšně funguje již 12 let na Sumatře v Indonésii na hranicích s NP Gunung Leuser.

Kostarickou misi můžete nově podpořit na portále DARUJME.CZ zde.

 

SDÍLET: