První nultý dobrovolnický program na Kostarice je za námi …

25.7.2021

Dnem 3. července 2021 byl zahájen 0. dobrovolnický program Green Life na Kostarice, kdy dorazilo do složitých podmínek rezervace prvních sedm dobrovolníků, aby pomohli při výstavbě dobrovolnického a vzdělávacího centra, včetně monitoringu za pomocí fotopastí. 

Dobrovolníci vybudovali na horní terase centra zábradlí, dále čistili území po těžbě nepůvodních cypřišů, postavili kuchyni, bar a pomáhali s čištěním stezek nebo s přípravou dřeva.

 

Součástí programu byl též průzkum rezervace a jejího okolí, včetně postupné taxonomie biodiversity a rozmístní prvních 9 fotopastí. Na úvod byly fyzicky pozorovány opice malpy kapucínské a slyšeni vřešťani a lišky, dále byla přímo viděna tayra (Eira barbara) a nosálové, kolibříci, drongové, tukani, byly pozorovány stopy malé kočkovité šelmy a mývalů, na fotopastech se objevili pásovci, aguti (Dasyprocta punctata) a paca (Cuniculus paca). 

Dále proběhl monitoring v rezervaci La Marta, kde nám byly otevřeny brány spolupráce. Zde bylo rozmístěno 10 fotopastí a pomohli jsme s čištěním stezek.

Pro zpestření, oddych a vzpomínku na teplou vodu jsme společně navštívili místní thermální (minerální) lázně v městečku Orosi, které nám přišly víc jak vhod.

Nutno konstatovat, že i přes nepřízeň počasí, náročné podmínky a jednu velkou neznámou se první nultý program povedl a pomohl nám zjistit, co vše bude třeba zlepšit, vytvořit a kam následující programy v nové rezervaci směřovat. 

Už nyní víme, že místo, které nyní spadá pod křídla Green Life bude velkým skvostem a novým rájem mezi našimi projekty a nejen to…

 

Děkujeme dobrovolníkům za pomoc, trpělivost a za zvládnutí náročných podmínek! Vážíme si toho. 

SDÍLET: