Rezervace Green Life Kostarika

23.6.2021

Od května 2021 se začalo s výstavbou dobrovolnického centra, které bude od července 2021 zázemím pro první mezinárodní dobrovolnické programy.
 
 

Stavební dřevo bylo použito z nepůvodních dřevin cypřišů, které v minulosti v rezervaci vysázel tehdejší majitel. Kostarická vláda podporuje vyřazení těchto nepůvodních dřevin z původních ekosystémů, tedy jsme této možnosti využili.

Kostrukci pro dobrovolnické centrum jsme zvolili kovovou z důvodů odolnosti vůči vnějším vlivům a zejména termitům. Doposud bylo do výstavby, včetně dělníků, zainvestováno 15 000 USD a počínáme, že celá stavba, včetně sociálního zařízení a vybavení bude stát kolem 25 000 USD. Další nutnou investicí je terénní offroad auto 4×4 (12 000 USD), které bude plnit důležitou roli zásobování a osobní dopravy spojené s monitoringem jaguárů po celé Kostarice.

V letošním roce by měla rezervace Green Life dosáhnout rozlohy až 95 ha, poněvadž k současným 73 ha přibyde sousedních 22 ha, které bychom rádi do konce roku 2021 též vykoupili.

Součástí rezervace budou udržovaná stezky a několik pozorovacích věží, které by opět měly být též s kovovou konstrukcí. Počítáme též s vystavěním několika pralesních chat, které budou sloužit našim projektovým partnerům a zároveň k řízené ekoturistice.

Rok 2021 je klíčový po stránce budování celého projektu, zatímco od 2022 už se mělo vše naplno rozběhnout. Na začátku června 2021 se podařilo dokončit otevření naší kostrarické pobočky s názvem Bosque para los Niňos, tedy se celá projektová aktivita stává legitimní činností na ochranu přírody a ohrožených druhů zvířat na Kostarice ve spolupráci s Leonelem Alonso Delgado Pereirou, který je zároveň šéfem Asociace rangerů IRF pro Střední Ameriku.  

 

SDÍLET: