Sbírka na fotopasti pro Oko tygra na portálu Donio

21.2.2022

V průběhu měsíců listopad 2021 až leden 2022 jsme vyhlásili sbírku na portálu Donio pro získání finančních prostředků na nákup fotopastí OXE Spider 4G pro Green Patrol na Sumatře. Jsou důležité pro aktivní ochranu rezervace Green Life a přilehlých chráněných oblastí, protože při sepnutí vysílají v reálném čase data na mobilní telefon a e-mail. Naše hlídka pak může ihned vidět, zda se jedná o zvíře, nebo zda se v oblasti pohybuje člověk, potažmo pytlák. Dle situace pak může případně do oblasti ihned vyjet na akci.

Fotopasti budeme využívat i v rámci nového projektu Tiger Guard, který jsme zahájili v loňském roce v reakci na narůstající počet incidentů s tygry v komunitách žijících na hranici s divočinou. Neblahým důsledkem pytláctví zvěře je úbytek přirozené potravy a hledání snadné příležitosti, kterou je nezabezpečený dobytek přímo u lesa. Green Patrol skvěle zvládla situaci a ve složitém období vedla akce na zaplašení tygra zpět do divočiny a koordinovala situaci v místní komunitě. Musela hlavně odvrátit hrozbu zabití tygra. Chlapi z hlídky pomohli farmářům postavit ohrady pro ustájení dobytka na noc a podnikli další kroky pro vyřešení situace. Nadále pak můžeme díky novým fotopastem monitorovat vstup tygrů do obydlených oblastí a zakročit včas dříve, než místní obyvatelé vezmou iniciativu do vlastních rukou.

 

 
Cílová částka na 10 fotopastí s příslušenstvím byla nastavena na 50 000 Kč. Celkem se podařilo vybrat 41 804 Kč. Do sbírky se zapojilo 52 dárců.
 
Děkujeme!