Sbírka pro Kongo

Vážení přátelé a podporovatelé spolku Prales dětem,

dovolujeme si Vás informovat o právě probíhající a časově omezené výzvě a sbírce pro rangery v DR Kongo. V rámci mimořádné celosvětové výzvy ke štědrosti #GivingTuesdayNow jsme vytvořili tuto sbírku, protože v této složité době čelí ochrana přírody těžkým zkouškám.

Před týdnem se odehrála velká tragédie v NP Virunga v Kongu, kdy byli atentátníky zavražděni rangeři z národního parku a další civilisté. Pro tamní ochranu přírody a hlavně goril je to velká ztráta a smutek.

 

Vzhledem k tomu, že jsme měli v tomto roce v DR Kongo odstartovat monitorovací program Oko gorily a hlubší spolupráci s rezervací primátů Kisimba Ikobo a NP Maiko, potažmo pak i s NP Virunga, jsme zprávou velmi osobně dotčeni.

Nyní chceme vyjádřit nejhlubší soustrast a podporu našim kolegům rangerům, protože jsme součástí celosvětové rodiny rangerů a strážců přírody, a považujeme to za vyjádření soudržnosti. Prosím pomozte nám s tímto vzkazem z ĆR dle svých možností. Vybrané prostředky půjdou hlavně rodinám obětí, ale také do všech výše zmíněných organizací, které se potýkají s problémy také kvůli omezením v souvislosti se světovou pandemií. Další informace naleznete v projektu na stránce Darujme.cz.

 

Děkujeme za podporu a sdílení.

„We stand with the world rangers!“

Tým spolku Prales dětem