Srdečné poděkování všem, kteří přispěli na Kongo!

12.5.2020

Ve dnech od 1.5 do 5.5. se v rámci celosvětové dárcovské výzvy #GivingTuesdayNow konala námi pořádaná sbírka na podporu strážců do Demokratické republiky Kongo, jmenovitě do NP Virunga a státní rezervace Kisimba Ikobo.

Během této časově limitované sbírky se podařilo vybrat úctyhodnou částku 82 321 Kč, do které se zapojilo 134 lidí.

Sbírka se konala prostřednictvím DARUJME.CZ, které si ze získaných darů strhává 2% pro svůj chod a správu tohoto portálu. Finální získaná suma tak činí 79 421 Kč (2895 €) .

Tuto částku jsme zaokrouhlili na 3 000 €, kdy jedna polovina (1500 €) byla odeslána do NP Virunga na podporu rodinám po zavražděných rangerech a na podporu strážců, kteří se i nadále starají o park a potřebují vědět, že si jejich práce nesmírně vážíme.

Druhá část 1500 € byla poslána do rezervace primátů Kisimba Ikobo na 3 měsíční podporu strážního programu v sektorech Kishondja sektor and Kira sektor. Nad touto podporou dohlíží ranger a kolega Jean Claude Ndakasi, kterého jsme měli tu čest osobně potkat na mezinárodním setkání strážců světa (IRF) v Nepálu v roce 2019. 

V roce 2018 byl založen projekt Šicí dílna vdov rangerů z NP Virunga, které tak v nelehké situaci dostaly příležitost získat znovu chuť do života po tragické ztrátě manžela. Fotografie nám poskytla paní Julie z NP Virunga.

 

Obě chráněná území, jejich vedení i samotní rangeři tuto podporu velmi pozitivně kvitují a děkují všem za pomoc v tomto kritickém období.

 

Za spolek Prales dětem vám osobně děkuje Milan Jeglík (předseda), Zuzana Koloušková (místopředseda) a Alena Bendová (fundraising). Obě jmenované dámy byly iniciátorkami této podpory a výzvy.

SDÍLEJTE: