Světový den strážců přírody 2020

31.7.2020

Dnešního dne 31. července 2020 uctíváme památku padlým rangerům v boji za ochranu přírody a vzácných zvířat na celém světě. Muži a ženy stojí tváří v tvář nebezpečí, umírají, jsou vražděni a padají vyčerpáním ve své náročné službě Zemi. Každý z nás dnes vzpomenul jejích odvahu a oběti, s nimiž musíme na této nelehké cestě počítat.

Spolek Prales se vloni i letos výrazně angažoval na podpoře strážců po celém světě. Všichni společně podporujeme naše dvě protipytlácké hlídky Green Patrol a Blue Patrol na Sumatře. I zde proběhla ceremonie World Ranger Day 2020 včera 30. července.

Nemyslíme však jen na své projekty.

Takto jsme vloni podpořili soukromou rezervaci Ziwa Rhino Sanctuary 14 fotopastmi na ochranu nosorožců. V Mozambiku jsme poskytli organizaci ICORP 10 fotopastí na ochranu nosorožců. Taktéž jsme podpořili soumou 600 USD léčbu rangera ICORP po automobilové nehodě ve službě.

Vloni v listopadu jsme se zúčastnili 9. světového kongresu rangerů IRF v Nepálu, kde jsme zažili úžasnou atmosféru světové spolupráce velké rodiny strážců divočiny. Letos jsme poslali podporu 3000 USD do Demokratické republiky Kongo na ochranu goril a na podporu rodin 12 zavražděných rangerů v NP Virunga.

Na Slovensku máme 45 fotopastí na monitoring a ochranu medvědů a vlků ve spolupráci s ŠOP SR. I přes fakt, že je složitá coronavirová situace, tak se snažíme maximálně konat na ochraně přírody a to nejen v zahraničí, ale také v ČR, kde jsme se v červnu 2020 stali dobrovolnými strážci přírody pro kraj Vysočina.

Zítra se zúčastníme World Ranger Day na Panské skále, odkud vám přineseme další reportáž. Právě tady v ČR se věnujeme též osvětě, výchově a vzdělávání dětí, které letos na letním táboře Green Life – Ranger Junior taktéž oslavili a vzpomenuli World Ranger Day 2020 a poslali světovým strážcům přírody ten nejkrásnější vzkaz.

To co děláme, milujeme a děláme to naplno!

Děkujeme, že v tom jedete s námi!

SDÍLEJTE: