NOVÝ PROJEKT, NOVÁ VIZE, NOVÝ ZAČÁTEK VEKÉHO SNU ….

25.5.2021

Náš spolek Prales dětem tvoří na Kostarice nový projekt Green Life, který zde bude zaštiťovat naše středoamerická pobočka Bosque para los Niňos.
I když stále čekáme na oficiální vyhlášení naší pobočky státním registrem, neotálíme a pod vedením našeho kolegy Leonel Alonso Delgado Pereira, se v rezervaci vesele staví a buduje základna pro zahájení dobrovolnických programů, která už toto léto přivítá první dobrovolníky v rámci nultého programu.
 
Toto území oplývá neskutečným bohatstvím flory a to zejména co se orchidejí týče. Má zde růst cca 500 druhů těchto unikátních rostlin. Níže přikládáme malou ukázku záběrů od Daniel McLaren, který před několika lety udělal první průzkum rezervace a poskytl nám své fotografie pro prezentaci. Posuďte sami.
Nové pralesní území, které se stalo součástí našich aktivit má 73 ha sekundárního lesa navazujícího na národní park Tapanti. Výhodou koupení této rezervace je ten fakt, že se zde v minulosti na malém území vysázely nepůvodní stromy cypřiše, které poslouží jako stavební materiál. Kostarická vláda schvaluje postupné vykácení nepůvodních druhů stromů, které zrovna zde nahradí původní vegetace deštného, mlžného lesa.
 
I přes to, že výstavba vždy přináší z počátku negativní zásahy, vzhledem k neskutečně rychlé regeneraci a funkčnosti místního ekosystému víme, že už za příští rok bude toto místo k nepoznání. 
Aktuálně v nové naší nové rezervaci tedy probíhá výstavba dobrovolnického centra včetně ubytování a zázemí pro dobrovolníky, kteří k nám dorazí pomáhat chránit a monitorovat ohrožené druhy zvířat a zároveň se zapojí do pracovních činností při budování rezervace. Od července 2021 bude společně s dobrovolníky zahájen monitoring jaguárů amerických či tapírů a dalších savců, které budeme díky fotopastem v této oblasti dokumentovat a nejen to.
 

NAŠI KOSTARICKOU MISI MŮŽETE PODPOŘIT ZDE:

 

SDÍLET: