Vyplouváme do Tichého oceánu, abychom společnými silami chránili magický oceánský trojúhelník, v němž žije 7% světové oceánské biodiverzity. Oceány jsou společně s pralesy základem světové klimatické rovnováhy. Staňte se součástí Ambassadors for the Oceans i Vy!

Spolek Prales dětem uzavřel smlouvu s organizací For the Oceans Foundation o spolupráci na společném projektu Ambassadors for the Oceans, který se zabývá ochranou migračních tras mořských živočichů a hot spotů oceánské biodiversity v kostarických vodách Tichého oceánu mezi pobřežím Osa Peninsula, Kokosovým ostrovem a kostarickým termálním dómem.

V průběhu roku 2021 bychom měli vyplout na ochranářské, monitorovací, výzkumné a vzdělávací lodi Ambassadors for the Oceans (AfO), která se by se měla stát též plovoucí mediální stanicí pro živé vysílání z pacifických námořních výprav.

AfO se vydává na světovou oceánskou misi za ochranou žraloků, velryb, delfínů, tuňáků, rejnoků, mořských želv a mnoha dalších živočichů, jejichž hlasem se stanou děti a mládež pěti kontinentů. Společnými silami představíme světu realitu a zároveň nutnost zastavit nadměrný a nelegální rybolov, budeme čistit oceán od bludných rybářských sítí a ve spolupráci s dalšími organizacemi a vládou ochráníme světové přírodní dědictví Tichého oceánu v kostarických vodách.

Vydáme se na misi, která vyzývá svět k ukončení rabování oceánu ve prospěch záchrany oceánské biodiverzity a práva budoucích generací na zdravý a prosperující oceánský ekosystém, z něhož se musí radovat a udržitelně ho využívat též generace, které přijdou po nás.

Brzy se dozvíte více …

PODPOŘTE NÁS

Kostarickou misi Blue Life můžete nově podpořit prostřednictvím DARUJME.cz, kde jsme pro tento projekt vytvořili novou sbírku. Za příspěvky děkujeme, pomohou vše rozjet a udržet.