DOBROVOLNICKÝ PROGRAM NA SLOVENSKU

Od září 2020 zahajujeme dobrovolnický program Oko medvěda na Slovensku, kde se mohou  dobrovolníci zapojit do přímé ochrany divoké přírody a velkých šelem jako jsou medvědi hnědí a vlci. Pomozte nám chránit unikátní přírodní bohatství evropského kontinentu.

Od 1.7.2020 máme oficiální spolupráci se Státní ochranou přírody Slovenska (ŠOP) na monitoringu Kremnických vrchů a NP Nízké Tatry. Našim úkolem je systematický monitoring za pomocí fotopastí na 600 km2 (Kremnické vrchy) a sběr DNA vzorků medvědů hnědých a vlků dravých.

Staňte se součástí týmu, který současně působí jako prevence před nelegálním lovem velkých šelem.

Zažijte slovenskou divokou přírodu v energii její skutečné krásy a ochrany.

CENA PROGRAMU:  195 € 

PROČ SE PROGRAM PLATÍ?

Naše organizace nepobírá žádné dotace a granty. Z tohoto důvodu jsou programy placené. 

CENA a TERMÍNY

CENA 195 €
ZAHRNUJE:
 • stravování po celou dobu programu
 • jednoduché ubytování
 • zajímavý a náročný terénní program
 • průvodce – člen týmu Oko Země
CENA NEZAHRNUJE:
 • dopravu
 • pojištění

2023

26. listopadu – 1. prosince (max 6 lidí/ obsazeno 0)

 

Zájemci o účast se hlaste na dobrovolnik@pralesdetem.cz a po potvrzení účasti emailem vyplňte elektronickou přihlášku a zaplaťte zálohu  50 €  (záloha je nevratná) na účet spolku Prales deťom (SK) IBAN: SK5083300000002801071588 , SWIFT/BIC: FIOZSKBA

Do poznámky uveďte DOBROVOLNICKÝ PROGRAM SK a své jméno.

Pro členy JFN Klubu sleva 10%stačí uvést číslo vaší karty u poznámky v přihlášce. Číslo karty musí souhlasit s vaším jménem, pod kterým je jméno ke členství zaregistrováno. Více o klubu JFN zde.

PROGRAM

 1. den (neděle) – příjezd Pitelová, ubytování, seznámení s programem a členy týmu Oko medvěda; úvodní školení,

 2. den (pondělí) – terénní akce – kontrola fotopastí Kremnické vrchy, monitoring migračních koridorů, sběr genetického materiálu

 3. den (úterý) – terénní akce – kontrola fotopastí Kremnické vrchy, monitoring migračních koridorů, sběr genetického materiálu

 4. den (středa) – terénní akce – kontrola fotopastí Kremnické vrchy, monitoring migračních koridorů, sběr genetického materiálu

 5. den (čtvrtek) – terénní akce – kontrola fotopastí Kremnické vrchy, monitoring migračních koridorů, sběr genetického materiálu

 6. den (pátek) – vyhodnocení a ukončení programu a odpolední odvoz do Žiaru nad Hronom na bus nebo vlak.

Poznámka: program se může měnit podle aktuální potřeby monitoringu, může zahrnovat i práce na dobrovolnickém centru či návštěvu lázní (Vyhne).

Upozorňujeme zájemce o dobrovolnický program, že se programu nelze účastnit s domácími mazlíčky (psi, kočky atd.). Děkujeme za pochopení. 

UPOZORNĚNÍ

Každý dobrovolník si je vědom, že se účastní monitorovacího programu, tedy se brzy vstává a po snídani se vyráží do terénu. Čas není pevně stanoven, ale v případě nutnosti se vstává velmi brzy. Doba návratu z terénní činnosti není nikdy pevně stanovena. Dále je nutno počítat se složitými podmínkami počasí, poněvadž monitoring probíhá i v dešti (kontrola fotopastí). V případě velmi špatného počasí lze pro daný den akci ukončit, ale vše je na zvážení vedoucího skupiny. Jeho rozhodnutí je nutno respektovat, pokud chcete být součástí týmu Oko medvěda a unikátního programu přímé ochrany slovenské fauny.

Dobrovolníci nemohou z bezpečnostních důvodů zaměřovat GPS monitorovacích bodů a nebudou mít zapnutého ani stopaře na svém mobilu. Tuto činnost budou vykonávat pouze proškolení členové monitorovacího týmu.

Dobrovolnický program není otevřen trofejovým lovcům. Toto pravidlo nelze vnímat diskriminačně. Jedná se o základní pravidlo etického kodexu spolku Prales dětem. V případě zjištění, že dobrovolník zatajil tuto skutečnost v přihlášce, bude okamžitě jeho program ukončen bez náhrady vzniklé škody.

FOTOGALERIE

VÍCE INFORMACÍ

KDE SE BUDU NACHÁZET?