KOSTARIKA

V roce 2021 spolek Prales dětem rozšířil své projektové aktivity na ochranu deštných pralesů a oceánu do Latinské Ameriky na Kostariku, kde jsme založili svoji pobočku Bosque para los Niňos.

Na základě tří měsíčního monitorovacího programu Oko jaguára  v NP Corcovado, NP Santa Rosa a NP Guanacaste jsme byli přijati do velké rodiny rangerů a ochránců přírody. Během této doby jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku skutečných problémů, s nimiž se Kostarika potýká a dospěli k závěru, že zde pomůžeme chránit světové přírodní bohatství deštných pralesů a oceánu a rozšíříme své pole působnosti i na americký kontinent.  

Těmito problémy je zejména pytláctví volně žijících živočichů, jejich odchyt pro mezinárodní obchod se zvířaty, ilegální kácení stromů a zejména ilegální rybolov v chráněných mořských územích. Součástí této mise je spolupráce s národními parky, rangery, neziskovými organizacemi a vědci na monitorovacích a výzkumných programech ve prospěch ochrany přírody a samozřejmě vzdělávání dětí, mládeže i veřejnosti. 

Právě na Kostarice vznikájí nové projekty Green Life Costa Rica a Blue Life Costa Rica.

PODPOŘTE NÁS

Kostarickou misi Green and Blue můžete nově podpořit prostřednictvím DARUJME.cz, kde jsme pro tento projekt vytvořili novou sbírku. Za příspěvky děkujeme, pomohou vše rozjet a udržet.

 

GREEN LIFE COSTA RICA

Staňte se i Vy ochránci světového klenotu kostarických horských pralesů, na hranici s NP Tapanti a pomozte vytvořit jeho funkční ochranné pásmo.