SOCIÁLNÍ PROGRAMY

Nedílnou součástí našich projektových aktivit je podpora a vzdělávání místních komunit ohledně řešení odpadových problémů ve vesnicích Batu Katak v ekosystému Leuser a Haloban či Asantola v souostroví Pulau Banyak.  

ODPAD V INDONÉSII

Indonésie je zemí hrůzného odpadového hospodářství, které je na úrovni středověku. Jenže současný svět obdařil tuto zemi vymoženostmi obalové techniky, tunami plastů v podobě sáčků od nudlových čínských polévek, či hromadami PET lahví. Velká část těchto odpadků končí v řekách a posléze v oceánu. Je složité v Indonésii tuto situaci řešit a to zejména z důvodů přebujelé korupce státních úředníků, kteří se snaží vše zpěněžit ve svůj vlastní prospěch a tak se na mezinárodní úrovni stále nedaří problematiku plastů v této zemi řešit.

I přes tento fakt jsme se pokusili rozjet na Sumatře ve vesnici Batu Katak a v ostrovních vesnicích Haloban a Asantola odpadové programy, které pomáhají s řešením plastové krize. Vytvořili jsme odpadkové koše a zajistili svoz odpadků na skládky, což je zatím jediné řešení, které je však lepší než plasty končící v řece Berkail nebo v Indickém oceánu, kde tiše a neviditelně zabíjí mořské živočichy, včetně mořských želv, velryb, či rejnoků mant a žraloků velrybích. Ročně takto dokážeme ušetřit oceán až od 10 tun plastových a jiných odpadků, které by jinak zkončili v moři. Dále sem přijíždí dobrovolníci, kteří pomáhají čistit pláže od naplavených plastových odpadků a ukazují příklad místním lidem, kteří v mnoha případech stále nechápou, proč nelze do oceánu házet plasty. Jedinou velkou překážkou je nevůle některých úředníků, kteří za vším hledají jen osobní zisk a neberou ohledy na veřejný zájem a ochranu životního prostředí. I přes fakt, že je to někdy boj s větrnými mlýny, tak rozhodně není zbytečný. Příroda a zvířata za lidskou bezohlednost nemohou a my to děláme právě kvůli divoce žijícím živočichům a jejich magickému domovu, oceánu.

Připojte se k nám i Vy.

NAŠE DOSAVADNÍ ŘEŠENÍ

Současným jediným řešením odpadové problematiky je práce s místní komunitou a osobní příklad nakládání s odpadky. Ve vesnici Batu Katak podporujeme fungující odpadový program, financujeme odpadkové koše, pytle a odvoz odpadků z vesnice na skládku. 

 

V souostroví Pulau Banyak na ostrově Tuangku financujeme taktéž odpadkové koše, pytle a odvoz odpadků loděmi do přístavu Singkil, kde dochází k nedokonalému, ale již probíhajícímu třídění a obchodování s plastovými odpadky. 

JAK MOHU POMOCT

Naplnění jednoho velkého jutového pytle plastovými odpadky z pláží a podmořského světa, včetně lodního transportu vychází na 25 Kč. Darujte certifikát pro čistší oceán.  

Hledáme dokonalejší řešení a pokud byste měli nápad, spojte se s námi a pomozte s konečným řešením odpadové politiky v souostroví Pulau Banyak a zapojte se do ochrany Indického oceánu. 

 

Pomozte vyčistit pláž a podmořský svět od odpadků na dálku. Jeden pytel nasbíraných odpadku je vyčíslený na 25 Kč za pytel. Darujte částku 250 Kč, 500 Kč, 1000 Kč či jiinou hodnotu a získejte certifikát VYČISTI OCEÁN.

Podporujte odpadový program v souostroví Pulau Banyak nebo ve vesnici Batu Katak. Zadejte si trvalý příkaz na transparentním účtu 2200885295/2010 a pomozte nám odpadový program řešit. Do poznámky uveďte “ODPADOVÝ PROGRAM”.

Vyrazte na Sumatru na dorbrovolnický program zažít divočinu na vlastní kůži a ještě pomoci s úklidem pláží od odpadků. Program je kombinovaný s pralesním pobytem.

Hlavní účet PRALES DĚTEM

2200885295/2010

IBAN: CZ4220100000002200885295

SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX