OKO GORILY

Staňte se i Vy součástí monitoringu a ochrany goril nížínných v DR Kongo.

MONITOROVACÍ PROGRAM OKO GORILY

Od července 2021 máme první fotopasti v rezervaci primátů Kisimba Ikobo, kde podporujeme monitoring a ochranu goril nížinných a práci komunitních rangerů v terénní akci.

Světový projekt Oko Země tak rozšiřuje svou činnost o další monitorovací program Oko gorily tentokrát v africkém DR Kongo.

 

Gorily nížinné jsou kriticky ohroženými primáty a fascinujícími lidoopy, jejichž existence a přežití záleží na nás všech. Spolek Prales dětem, jakožto člen International Ranger Federation se rozhodl převzít malý díl odpovědnosti a iniciativy při pomoci na ochraně goril, poněvadž považujeme za svoji misi pomáhat tam, kde je to skutečně potřeba. Důvodem podpory rangerů v Kisimba Ikobo je záchrana goril, tedy jedinečných ikon afrických pralesů, které musí přežít dobu bezuzdného ničení deštných pralesů rovníkové Afriky pro těžbu nerostných surovin a pokračujícího pytláctví.

Fotopasti významně podporují sledování gorilích rodin, jejich počtu, chování, zdravotního stavu a samozřejmě též odhaluje pytláctví.

Veškeré záběry získané z fotopastí jsou využity pro výrobu propagačních materiálů určených pro ochranu goril a pro tvorbu vzdělávacích programů pro školy.      

Účet na podporu OKO ZEMĚ

2201704265/2010

Fio banka

IBAN: CZ6920100000002201704265

SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

ZAPOJ SE I TY

Gorily jsou kriticky ohroženy vyhynutím a to zejména díky pytláctví, kácení pralesa, pastevectví a zemědělství. Právě vy můžete být jedněmi z těch, kteří se zapojí do jejich reálné ochrany v terénu, ve spolupráci s africkými rangery z DR Kongo. 

Součástí spolupráce na získávání fotopastí jsou jednotlivci, firmy, školy a influencerka Karolína Rathousová (Dewii), která se připojila ke sbírce pro získávání fotopastí.

SBÍRKA NA DARUJME.CZ:

 

FOTOGALERIE