OKO JAGUÁRA

Staňte se i Vy součástí monitoringu a ochrany jaguárů amerických na Kostarice.

Zahájení Oko jaguára proběhlo v roce 2021 a ve spolupráci s NGO NAMÁ a NP Corcovado a ACG Guanacaste trvalo do 2022. Posléze jsme zahájili monitorovací misi v rezervaci Green Life, El Copal, La Marta, NP Palo Verde, dále NP La Cangreja, MP La Amistad a NP Tapanti. 

 

V současné době je 27 ftp rozmístěno v mezinárodním parku La Amistad, 8 ftp v NP La Cangreja, 10 ftp v naší biosferické rezervaci Green Life. Od roku 2024 rozšiřujeme monitoring na horu Kamuk (La Amistad) a NP Tapanti, celkem o dalších 20 ftp. 

MONITOROVACÍ PROGRAM OKO JAGUÁRA

 

Cílem Oko jaguára je ochrana tohoto kriticky ohroženého druhu největší kočkovité šelmy amerického kontinentu se zaměřením na mapování jeho teritorií a přirozeného chování, včetně odhalování pytláctví a ilegálního dřevorubectví.  Velmi důležitá je také ochrana jeho přirozené kořisti a z těchto důvodů je nutné odhalovat nelegální lov ve spolupráci s vámi a rangery. 

Partnery monitorovacího programu Oko jaguára jsou firmy RICOMSecure, s.r.o. Hlavními spolupracovníky Oko Země jsou  základní školy projektu NEPZ.