OKO TYGRA

Oko tygra je monitorovací program za pomoci fotopastí, který se odehrává dlouhodobě v tropickém deštném pralese ekosystému Leuser na Sumatře v Indonésii.

MONITOROVACÍ PROGRAM OKO TYGRA

První fotopasti jsme instalovali do terénu v roce 2013, od roku 2014 jsme zahájili intenzivnější monitoring, který přerostl do funkční ochrany rezervace Green Life a NP Gunung Leuser v roce 2016. Od roku 2018 jsme zahájili monitoring také v korunách stromů ve spolupráci s Martinem Hajmanem a Jendou Janouškem.

Do konce roku 2018 bylo Oko tygra jedním z projektů spolku Prales dětem. Od roku 2019 se však stalo Oko tygra jedním z programů našeho světového monitorovacího projektu Oko Země.

Hlavním cílem této činnosti je ochránit volně žijící ohrožené živočichy před pytláctvím, odhalovat i demaskovat pytláky a samozřejmě přinášet veřejnosti unikátní videozáznamy a fotografie ze života zvířat v jejich přirozeném prostředí. Vlajkovým zvířetem Oko tygra je samozřejmě tygr sumaterský, ale náš monitoring reálně přispívá též k ochraně volně žijících slonů, orangutanů, či medvědů malajských a nejen jich.

ZAPOJ SE I TY

Oko tygra je realizováno členem spolku Prales dětem, Zbyňkem Hrábkem s pomocí protipytlácké hlídky Green Patrol (Tygří komando), dobrovolníků a s podporou partnerských škol NEPZ, žáků a sponzorů, kteří financují nákup fotopastí, kovových boxů, zámků, tužkových baterií a SD karet.

FOTOGALERIE

Účet na podporu OKO ZEMĚ

2201704265/2010

Fio banka

IBAN: CZ6920100000002201704265

SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX