Ambassadors for the Oceans

24.8.2021

Our new Ocean’s Costa Rican project, in collaboration with the For the Oceans Foundation, is beginning to take shape very brightly. On July 30, 2021, we signed an official cooperation agreement with The Oceans Foundation at World Ranger Day 2021 in Palo Verde, i.e. with Jorge Serendero, former Director of Sea Shepherd for Central America.

On 11 August 2021, Jorge Serendero signed a cooperation agreement with the Costa Rica Environment Minister, who was also the supreme head of SINAC state conservation.

We were personally present and introduced as collaborators in signing this important contract. This is now contractual cooperation with the government on the protection of the ocean in Costa Rica’s waters, which may form the basis for the signing of an international treaty with Panama or Ecuador on the joint protection and monitoring of Coiba national parks or Galápagos Islands

We are now waiting for the final report on support from Monaco and the 43m sailing boat from the USA.

The whole vision will be completed by the end of 2021, and from January 2022 we should set sail towards the direct protection of the ocean, including volunteers, to whom we are opening the way not only to experience adventure, but above all to a new meaning of life in connecting the two most important ecosystems of planet Earth. Rainforests and oceans.

SHARE:

Share on facebook
Share on email
Vyplouváme do Tichého oceánu, abychom společnými silami chránili magický oceánský trojúhelník, v němž žije 7% světové oceánské biodiverzity. Oceány jsou společně s pralesy základem světové klimatické rovnováhy. Staňte se součástí Ambassadors for the Oceans i Vy!

Spolek Prales dětem uzavřel smlouvu s organizací For the Oceans Foundation o spolupráci na společném projektu Ambassadors for the Oceans, který se zabývá ochranou migračních tras mořských živočichů a hot spotů oceánské biodiversity v kostarických vodách Tichého oceánu mezi pobřežím Osa Peninsula, Kokosovým ostrovem a kostarickým termálním dómem.

V průběhu roku 2021 bychom měli vyplout na ochranářské, monitorovací, výzkumné a vzdělávací lodi Ambassadors for the Oceans (AfO), která se by se měla stát též plovoucí mediální stanicí pro živé vysílání z pacifických námořních výprav.

AfO se vydává na světovou oceánskou misi za ochranou žraloků, velryb, delfínů, tuňáků, rejnoků, mořských želv a mnoha dalších živočichů, jejichž hlasem se stanou děti a mládež pěti kontinentů. Společnými silami představíme světu realitu a zároveň nutnost zastavit nadměrný a nelegální rybolov, budeme čistit oceán od bludných rybářských sítí a ve spolupráci s dalšími organizacemi a vládou ochráníme světové přírodní dědictví Tichého oceánu v kostarických vodách.

Vydáme se na misi, která vyzývá svět k ukončení rabování oceánu ve prospěch záchrany oceánské biodiverzity a práva budoucích generací na zdravý a prosperující oceánský ekosystém, z něhož se musí radovat a udržitelně ho využívat též generace, které přijdou po nás.

Brzy se dozvíte více …

PODPOŘTE NÁS

Kostarickou misi Blue Life můžete nově podpořit prostřednictvím DARUJME.cz, kde jsme pro tento projekt vytvořili novou sbírku. Za příspěvky děkujeme, pomohou vše rozjet a udržet.