Ambassadors for the Oceans

24.8.2021

Náš nový oceánský kostarický projekt AfO ve spolupráci s For the Oceans Foundation se začíná velmi výrazně rýsovat do jasné podoby. Dne 30. 7. 2021 jsme na World Ranger Day 2021 v NP Palo Verde podepsali oficiální smlouvu o spolupráci s For the Oceans Foundation, tedy s Jorge Serendero, bývalým ředitelem Sea Shepherd pro Střední Ameriku.

Dne 11. 8. 2021 podepsal Jorge Serendero smlouvu o spolupráci s kostarickou ministryní životního prostředí, u které byl též nejvyšší šéf státní ochrany přírody SINAC.

Podepsání této významné smlouvy jsme byli osobně přítomni a představení jako spolupracovníci. Tímto byla smluvně ošetřena spolupráce s vládou na ochraně oceánu v kostarických vodách, která může být základem pro podepsání mezinárodní smlouvy s Panamou či Ekvádorem na společné ochraně a monitoringu národních parků Coiba či Galapágy. 

Nyní čekáme na finální zprávu o podpoře z Monaka a na připlutí 43 m motorové plachetnice organizace Ocean Voyagers z USA.

Celá vize bude dokončena do konce roku 2021 a od ledna 2022 bychom měli vyplout vstříc přímé ochraně oceánu, včetně dobrovolníků, kterým otevíráme cestu nejen k dobrodružství, ale především vstříc novému smyslu života v propojení dvou nejvýznamnějších ekosystémů planety Země, tedy deštných pralesů a oceánů. 

SDÍLET: