KOSTARIKA

Tato země je modelem ochrany přírody v ohrožení a potřebuje podporu i spolupráci. Aktivně spolupracuje se 4 národními parky na monitoringu jaguárů a odhalování pytláctví, máme vlastní pralesní rezervaci Green Life a oceánský projekt Blue Life s programem Oko oceánu a lodí Spartan pro monitoring velryb. Zapojte se i Vy.

Kostarika je prezentována jako model ochrany přírody a má jedinečné zelené PR podporující turismus, ale reálná situace ochrany přírody je poněkud komplikovanější. 

Jedná se zejména o problémy s pytláctvím volně žijících živočichů, jejich odchytem pro mezinárodní obchod se zvířaty, ilegální kácení stromů a ilegální rybolov v chráněných mořských územích. Součástí naší mise je spolupráce s národními parky, rangery, neziskovými organizacemi a vědci na monitorovacích, výzkumných i vzdělávacích programech ve prospěch ochrany přírody. Pomáháme s odhalováním ilegálních aktivit. 

 

GREEN LIFE KOSTARIKA

Biosferická pralesní rezervace Green Life v pohoří Talamanca Cordillera slouží jako důležitá nárazníková zóna před pytláctvím na hranicích s NP Tapanti a vytváří jedinečné podmínky pro dobrovolnické či vzdělávací programy.
 

BLUE LIFE KOSTARIKA

Oceánské vzdělávací a velrybí centrum v Cuajinicquil v zátoce Santa Elena je prvním svého druhu v provincii Guanacaste a slouží též jako unikátní základna pro dobrovolnické, vzdělávací či ekoturistické pobyty a monitorovací program Oko oceánu.

OKO OCEÁNU

Významný monitorovací oceánský program zaměřený na mořské savce velryby a delfíny. Odehrává se na projektové lodi The Spartan. Monitoring keporkaků dlouhoploutvých a podmořského světa, či odhalování ilegálního rybolovu je naší misí pro oceán. 

DOBROVOLNÍKEM V KOSTARICE

Všechny naše kostarické projekty jsou otevřeny dobrovolnictví a spolupráci se širokou environmentálně uvědomnělou veřejností. Vydejte se s námi do horských mlžných pralesů, suchých tropických lesů, za velrybami na oceán, k mořským pobřežím nebo dokonce do podmořského světa. Součástí dobrovolnických programů je spolupráce s národními parky.  Zapojte se i Vy do úzké spolupráce jako dobrovolníci. 

SPOLUPRÁCE S NÁRODNÍMI PARKY

Úzká spoluráce s národními parky a rangery z náš činí důležitou organizaci podporující funkčnost chráněných území a jejich ochranu. Provádíme monitoring s fotopastmi, pomáháme se širokou škálou manuálních prací, včetně asistence při hašení lesních požárů. Jsme univerzální tým pro pomoc národním parkům a v současné době spolupracujeme s NP La Cangreja, NP La Amistad, NP Palo Verde a NP Tapanti. V minulosti jsme pomáhali v NP Braulio Carillo a jednáme o spolupráci s ACG Guanacaste a NP Kokosový ostrov.  

PODPOŘTE NÁS

Kostarickou misi Green and Blue můžete podpořit prostřednictvím DARUJME.cz.

Za příspěvky děkujeme, pomohou nám vše dál rozvíjet a udržet.