VYČISTI OCEÁN

Světové oceány jsou zamořovány plastovými odpadky, které se stávají čím dál tím větším světovým ekologickým problémem. Plasty se rozpadají na mikroskopické částečky a stávají se součástí planktonu a tím pádem i potravního řetězce. Plasty v oceánech zabíjí velryby, želvy, či manty, tedy planktonožravé živočichy, a nejen je! Nyní máte možnost pomoci!

ČÍM SE ZABÝVÁME

Justice for Nature vám dává možnost se postavit k ochraně oceánu v oblasti souostroví Pulau Banyak na Sumatře v Indonésii. Každoročně sem přijíždějí desítky ekotursitů a dobrovolníků, aby pomohli s čištěním pláží, pobřeží, podmořského světa a korálových útesů od naplavených plastových odpadků, které dovážíme do městečka Singkil, kde je darujeme rodinám zabývajícím se tříděním a prodejem plastových odpadků do Medanu, odkud směřují dále do recyklačního procesu a výroby do Číny.

POTŘEBUJEME VÁŠ ZÁJEM A PODPORU

Každý z Vás se může postavit k problému znečišťování oceánů. Jednou z možností je zapojení se do podpory programu VYČISTI OCEÁN, který se zabývá čištěním pláží a podmořského světa v souostroví Pulau Banyak, zaváděním odpadových programů do místních rybářských vesnic, či do odvozu napytlovaných odpadků do města Singkil.

JAK NA TO

Pomozte vyčistit pláž a podmořský svět od odpadků na dálku. Jeden pytel nasbíraných odpadku je vyčíslený na 25 Kč za pytel. Darujte částku 250 Kč, 500 Kč, 1000 Kč či jiinou hodnotu a získejte certifikát VYČISTI OCEÁN.

Podporujte odpadový program v souostroví Pulau Banyak. Zadejte si trvalý příkaz na transparentním účtu 2601103872/2010 a pomozte nám.

Vyrazte na Sumatru na dorbrovolnický program zažít divočinu na vlastní kůžu a ještě pomoci s úklidem pláží od odpadků. Program je kombinovaný s pralesním pobytem.

KOMU TÍM POMŮŽETE

Nejvíce znečištěním oceánů trpí ohrožené druhy zvířat, jako jsou velryby, rejnoci manta, či žraloci velrybí, kteří se živí planktonem. Mimořádně jsou ohroženi měsíčníci a MOŘSKÉ ŽELVY, které se živí medúzami, jež zaměňují za igelitové sáčky plovoucí v oceánu. Pokud vám není jejich osud lhostejný, pomozte čistit oceán.

Transparentní účet VYČISTI OCEÁN

2601103872 / 2010

IBAN: CZ2220100000002601103872

BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

FOTOGALERIE