Nová posila do terénu. MANA 

3.12.2021

Síla propojování a networkingu na veganských akcích se začíná ukazovat. Právě na Veggie Náplavce jsme započali dialog s firmou MANA a nyní zahajujeme společnou cestu. 
MANA je česká etická firma, která si dala za cíl vyvinout nutričně bohaté potraviny “all in one”. Přijali obtížnou výzvu a otázku “jak nasytit lidstvo” a vyvíjejí udržitelné, ekologicky šetrné a hlavně rostlinné produkty.
 
Více o jejich misi si můžete přečíst na webu zde. Náš spolek nyní testuje v terénu tuto stravu “pro kosmonauty”. 

Obdrželi jsme darem materiální podporu v podobě drinků a startovních setů s lahví na míchání. Hned první akce s MANA drinkem se uskutečnila v rámci terénního workshopu a hlídky proti jedům v krajině, který proběhl během Justice for Nature víkendového setkání příznivců a dobrovolníků. Všichni zúčastnění, včetně skupiny dětí z dětského domova, která dorazila s našim kolegou Mirkem na vycházku do terénu, dostali jako svačinu právě MANA Drink. Někteří už jej znali a jiní měli možnost ochutnat poprvé. Reakce byly vesměs pozitivní a všechny dárek potěšil. 

Nás těší, že máme další variantu chutné svačiny a výživy do terénu. Při zdolávání kopců a kilometrů ve složitém terénu je důležité doplňovat energii a tato lehká varianta v podobě prášku k jednoduché přípravě promícháním s vodou je do outdooru ideální. V druhém kole budeme testovat MANA Powder v terénu v Kostarice a také na Slovensku. Jsme velmi zvědaví, zda MANA zachutná i rangerům. Firma totiž nabízí podporu složkám integrovaného záchranného systému, tak proč nezkusit zapojit i tento segment ochránců? Jsme teprve na startu, tak uvidíme, kam se spolu dostaneme.