Ohlédnutí za dobrovolnickými programy v Kostarice

Zimní dobrovolnické programy od prosince 2022 do března 2023 proběhly v neuvěřitelném tempu, úsilí a duchu nastartování projektu Blue Life a servisu projektové lodi The Spartan.

Brousilo se, čistilo, natíralo, stavělo, rozebíralo a zase sestavovalo, až jsme se dopracovali k otevření oceánského vzdělávacího centra Blue Life a úspěšnému servisu lodi The Spartan. V pralesním centru a rezervaci Green Life se spíše udržovalo, monitorovalo a dokončovala se projektová chata. Byly to úžasné a též náročné čtyři měsíce, kdy nám dobrovolníci z České republiky i Slovenska umožnili dodělat velké projektové kroky a ještě k tomu si to jedinečně užili v divočině deštného horského mlžného pralesa či na pobřeží Tichého oceánu a poslední turnus se dva dobrovolníci dokonce dostali i na zkušební plavbu na palubě lodi The Spartan do zátoky Santa Elena.

Též se podařilo nalézt několik vyhlídkových stanovišť na monitoring velryb z pobřeží, což bylo velmi důležité pro letní sezónu a spuštění Marine Mammals Rescue Team – Santa Elena Bay od srpna 2023. Zimní dobrovolníci udělali obrovský kus práce nejen pro projekty, ale též pro letní skupiny dobrovolníků, kteří budou čerpat z jejich úsilí a naváží na jejich činnost.   

 

Všem dobrovolníkům děkujeme!