Ohlédnutí za zimním Okem jaguára

Letošní monitorovací program Oko jaguára pokračovat nejen v naší rezervaci Green Life, kde se opět ukázaly pumy, oceloti či tapíři, ale zejména v NP La Amistad, kde jsme měli rozmístěno 20 fotopastí na trase Valeo Silencio. 
 
 
První kontrolní výprava v roce 2024 se uskutečnila v lednu. Velkým očekáváním bylo rozmístění fotopastí Oxe wifi Hunter v sektoru Pittier, kam jsme se vypravili nejdříve a kde jsme zavítali poprvé na horu Cerro Pittier, která má 2856 m.n.m., Čekala nás noc ve stanu v divočině a nový terén, kam jsme vyrazili rozmístit 9 fotopastí. Též proběhla kontrola čtyřech malých fotopastí Bunaty a Predator, které jsou umístěny na pytláky a ilegální vstupy do parku.
 
Po jednodenním odpočinku byl před námi tří denní monitoring do známého a námi oblíbeného, ale náročného Valeo Silencio. 
 
O dva měsíce později jsme se do NP La Amistad vrátili a při kontrole fotopastí jsme měli hned v úvodu na fotopasti černého pantera a o pár kilometrů dále druhého. Úžasné! Též jsme však na fotopastech zachytili po roce druhou pytláckou skupinu a data předali rangerům.
 
Zimní monitoring Oko jaguára byl za námi a další kontrola fotopastí nás čeká v červenci 2024, kdy připravujeme ve spolupráci s rangery velkou protipytláckou akci.     
 

Mrknětě na náš krátký sestřih z monitoringu.