Povídky, které pomáhají, pomáhají.

Milulý rok nám přišel krásný email, ve kterém stálo, že naši organizaci chce podpořit zakladatel a provozovatel největšího knižního webu v Česku a na Slovensku, pan Daniel Fiala z DatabazeKnih.cz.

Myšlenka byla vydat knihu, ale protože pan Fiala sám knihu psát nechtěl, vyhlásil proto veřejnou literární soutěž a oslovil různé osobnosti, profesionální autory, ale i nadané nespisovatele, jako třeba senátora Václava Lásku, nebo hudebníka a textaře Kubu Rybu. Svou povídkou přispěli do dobročinného sborníku například Michal Viewegh, Barbara Nesvadbová, Miloš Čermák, Michaela Klevisová, Sára Saudková, ale také vítězové čtenářské soutěže z řad čtenářské veřejnosti. I díky tomu vznikl zajímavý a neotřelý soubor rozličných stylů a žánrů, který spojuje touha pomáhat. Vznikl tak soubor povídek pod názvem Povídky, které pomáhají, jejíž celý výtěžek bude podporou pro naši organizaci.

Od křtu 6.9. 2022 uplynulo pár měsíců a dne 13.května jsme byli pozváni na veletrh Svět knihy, kde nám byl předán šek na částku 300 000 Kč. Kniha vyšla v nákladu 7 000 ks a jen do Vánoc se prodala téměř polovina. Kniha je stále k dostání.

 

Děkujeme všem, kdo jste si knihu zakoupili, děkujeme autorům, a velký dík patří panu Danielovi Fialovi z DatabazeKnih.cz a  samozřejmě nakladatelství Euromedia, které knihu finančně podpořilo a pomohlo vydat!

Knihu můžete pořídit na portálu DatabázeKnih.cz, ve velkých kamenných knihkupectvích a online v e-shopech. Povídky vyšly i jako audiokniha.