První učitelská expedice učitelů

dorazila za námi do Kostariky

Novinkou roku 2024 byla první ekologická vzdělávací expedice učitelů středních a základních škol z České republiky pod záštitou Vzdělávacího instutu Středočeského kraje. Jejich 14ti denní program měl za cíl představit učitelům a ředitelům škol ekosystémy kostarické divočiny se zaměřením na tropický deštný prales, horský mlžný prales, suchý tropický les, tropické sladkovodní mokřady, sopečnou činnost, mořské pobřeží, mangrovové lesy, oceán a samozřejmě podmořský svět. 

Každý den byl našlapaný a plný poznávání i zážitků. Během expedice jsme navštívili tři národní parky NP Palo Verde, ACG Guanacaste a NP Tapanti. Zlatým hřebem celé expedice byla celodenní plavba lodí The Spartan s cílem monitorovat velryby, ale tentokrát neměli učitelé štěstí, což zapříčinil též silný vítr a vlny. Dokonce jsme neslyšeli keporkaky ani hydrofonem, což nám dávalo jasné znamení, že se v zátoce Santa Elena Bay v tomto čase  nevyskytují samci. Nakonec se neobjevili ani samice s mláďaty, které hydrofonem neslyšíte.

Součástí výpravy byla návštěva naší pralesní rezervace Green Life a oceánského centra Blue Life. Třešničkou na dortu byly výlety do termálních lázní v Orosi, či koupání v Modré řece v Guanacaste.

Rozhodně máme na co navazovat, což platí dle dohody pro rok 2025 i 2026.

Budeme se moc těšit.