Stánková sezóna je úspěšně (skoro) za námi 

28.9.2021

Od června jsme se účastnili s naším infostánkem festivalů a bylo to skvělé! Lidé měli zájem hlavně o informace k dobrovolnickým programům, ale též se prostě přicházeli dozvědět, kdo vlastně jsme. 

Nejvíce byl zájem již tradičně o certifikáty na výkup pralesa, Karkulku a nově také bižuterii! U příležitosti primárně kulturního festivalu United Islands of Prague  jsme do prodejního sortimentu zařadili darovanou charitativní bižuterii a trefili jsme se do chuti městského návštěvníka. Šperky za smluvní ceny zaujaly ve většině případů dámy, ale i děti. Vyprodali jsme téměř vše. Pokud tedy máte doma nějaké okoukané kousky, rádi si je vezmeme pro další akce. 

Na některých akcích jsme měli příležitost udělat prezentaci pro návštěvníky v rámci programu, nebo se zúčastnit diskusního panelu a prezentovat tak problematiku ochrany přírody i v širším kontextu.  

Zvládli jsme toho za léto docela dost a to mimo jiné díky tomu, že máme dokonce dvě mobilní jednotky! Alena a Tereza, které zajišťují stánkové akce, jsou schopné zvládnout i dvě akce v jeden den. Samozřejmě by to ale nezvládly bez pomoci dalších dobrovolníků. Všem patří velký dík za to, že ve svém volném čase pomáhají šířit myšlenku Justice for Nature. 

Partneři byli a budou

Na akcích jsme testovali novinku: bezhotovostní platby přes aplikaci Qerko. Vše ladíme k dokonalosti, abychom šli s dobou a umožnili veřejnosti zakoupit si merch či přispět, i když zrovna po kapsách není hotovost. 

Na Náplavce jsme se potkali i s našimi novými partnery z Nekáva – Orzo coffee. Jsou sice noví, ale hned se partnerství chopili s vervou. Na sáčcích s Nekávou můžete najít naše logo, které značí, že zakoupením některé z výborných alternativ kávy podpoříte naší organizaci. 

V průběhu dní jsme nezaháleli ani z hlediska networkingu a oslovovali potenciální firemní partnery nové. Snad se podaří propojit podobné energie a navázat zajímavé spolupráce nejen pro spolek, ale též pro členy klubu JfN.  

Pohádka na závěr.

Nejkouzelnější příběh a příklad pro všechny se udál na Střeleckém ostrově. Přihlásil se nám na pomoc nový dobrovolník a rovnou s sebou přivedl i svou kamarádku. 

Devítiletý Daniel si přišel na stánek něco koupit, ale velmi rychle pochopil, co potřebujeme, a řekl, že chce pomoci jako dobrovolník. 

Dostal tedy letáčky a školeníčko, jak oslovovat a zvát návštěvníky na stánek. Zpočátku to bylo těžké, protože dospělí nejsou zvyklí, že na ně mluví děti. Nedal se ale odradit nezájmem proudícího davu, a za chvíli už věděl jak na to. Jeho pozvání na stánek lidé začali přijímat a my jsme se nezastavili. Daniel je velmi chytrý a vnímavý, a proto dokázal za poměrně krátký čas hovořit o našich projektech jako zkušený řečník! Byli jsme z toho doslova paf! Autenticitu jeho povídání dodával fakt, že sám žil s rodiči 6 let v Indonésii. 

Neuvěřitelný příběh a příklad! Jak vidno, zapojit se může opravdu každý. Stačí jen chtít! 

A KDE JSTE NÁS MOHLI V PRŮBĚHU LÉTA POTKAT? 

19.6. Yoga maraton 

20.6. Veggie Náplavka NOW

25 a 26. 6. United Islands of Prague

30.7 – 1.8. WRD Panská skála 

14.8. Divine festival 

28.8. Veganské hody 

29.8. Vegan Expo 

29.8. (d)eco fest 

5.9. Veggie Náplavka NEW

12.9. Sustainability festival v Manifesto

18.9. Veget Fest Strakonice 

23.9. CharityGarageSale & Tea & Bass 

25.-26.9. Dutch and Indonesian Event 

Jmenovitě za výpomoc na stáncích obrovsky děkujeme:

Alena Bendová, Tereza Humešová, Bára Šrámková, Marek a Soňa Kawecki, Petra Hnátková, Michal Bielik, Monika Tošnerová, Petr Coubal, Jan Suchý, Denisa, Lenka Pečánková, Marek Wolf, Manželé Popelářovi, Klára Hamalčíková.

Bez VÁS by to nešlo!

SDÍLET: