Welcome to the jungle! 

24.1.2022

Propojování oblastí lidského zájmu vidíme jako cestu pro 21. století. Ale důležitou podmínkou je hodnotová rovina, ta etická. Dělat byznys pro byznys a umění pro umění je jako žít ve skleněné kouli bez vztahu ke světu venku. Jenže svět venku nás potřebuje, respektive my ho potřebujeme, a proto se musíme starat o to, abychom ho nezatlačili na samý okraj existence. A to si uvědomují studentky nazývající se tým BATEANTE. Ty spojily svou tvůrčí vášeň s odpovědností vůči přírodě v podobě benefiční módní přehlídky.
 
Již více než před rokem jsme dostali e-mail od 4 studentek z Vrchlabí, že by chtěly uspořádat benefiční módní přehlídku a podpořit naší organizaci a projekty na ochranu divočiny. Řekli jsme že jasně, proč ne. Jenomže to jsme ještě netušili, čeho je tato čtveřice schopná. Pak přišel útlum kvůli šíření virového onemocnění a akce se odložila na neurčito. Dívky i přes to vytrvaly ve svém záměru a v získaném čase pracovaly na přípravě. A vyplatilo se. Kvalitní příprava přinesla ovoce a vysoce profesionální společenská událost se uskutečnila v sobotu 11.12. v Kulturním domě Střelnice ve Vrchlabí. 
Cílem přehlídky bylo mimo jiné poukázat na problematiku “fast fashion”, a tudíž se prezentovaly kolekce obchodů a návrhářů z celé republiky, kteří se zaměřují na lokální výrobu, jejich oblečení je vyrobeno z recyklovaných a recyklovatelných materiálů, nebo jde o takzvanou Fair Trade výrobu. Na profesionalitě přidávala důslednost a soudržnost v podobě čistě vegetariánského a veganského občerstvení. 
 
 
Za spolek jsme vyslali naše ambasadorky Alenu a Moniku, aby mohly hostům představit organizaci, projekty a jejich význam. Měli jsme v předsálí informační stanoviště a hosté se tak měli možnost dozvědět více informací a zakoupit si certifikáty a další předměty. Přeci jen se blížily Vánoce, a tak rádi využili příležitosti pořídit smysluplné dárky a podpořit dobrou věc. V rámci programu měla Alena prostor prezentovat projekty na ochranu pralesů a divočiny. 
 
 
Výtěžek ze vstupného a dobrovolné příspěvky na místě daly dohromady dar naší organizaci ve výši krásných 64.060 Kč! S týmem BATEANTE jsme se dohodli, že prostředky využijeme na chod a fungování, tedy i na ochranu deštných pralesů.
 
Velice děkujeme!
 

SDÍLET: