World Ranger Day 2021 – Kostarika   

24.8.2021

Dne 30. srpna 2021 se odehrál v NP Palo Verde na Kostarice World Ranger Day, tedy Světový den strážců přírody.

Tato významná a celosvětově prezentovaná událost byla podpořena spolkem Prales dětem, který zafinancoval oběd pro 60 účastníků WRD 2021. Akce se účastnili rangeři, děti ze základní školy, vědci z organizace NAMÁ a další pozvaní hosté.

Milan Jeglík zde prezentoval mezinárodní činnost spolku Prales dětem, Viktor Montalvo z NGO NAMÁ Conservation představil monitoring jaguárů s naší účastí a a fotopastmi a Jorge Serendero z For the Oceans Foundation odprezentoval náš společný projekt Ambassadors for the Oceans.

Garantem a organizátorem celé akce byl delegát IRF pro Střední Ameriku Leonel Alonso Delgado Pereira, který je zároveň členem naší kostarické pobočky Association Bosque para los Niňos.

 

Na závěr celé události jsme podepsali oficiální smlouvu o spolupráci na projektu Ambassadors for the Oceans s předsedou For the Oceans Foundation s Jorge Serendero (exředitel Sea Shepherd pro Střední Ameriku). Akce byla prezentována na stránkách International Ranger Federation, kde sklidila úspěch na mezinárodní scéně.    

SDÍLET: