EKOTURISTIKA

Dovolená vašich snů si zaslouží i vyšší princip a skutečné poznání divoké přírody!

Spolek Prales dětem – Justice for Nature pro vás připravil nový typ unikátní ekoturistické dovolené, která vám umožní nejen zážitky v divoké přírodě, ale také poznání a pochopení jejího významu pro tento svět.

Ekoturistický program 2022 Green Life II 

Od léta 2022 jsme otevřeli speciální ekoturistický program v Kostarice, který umožní návštěvníkům rezervace Green Life II nejen relaxovat v divočině, ale též ji poznat z ochranářského a vědeckého pohledu. Ekoturisté budou zapojeni do monitorovacího programu Oko jaguára, seznámí se terénní ochranou přírody a budou informováni o významu práce rangerů na mezinárodní úrovni.

Pohyb v rezervaci Green Life II je umožněn pouze těm návštěvníkům, kteří jsou v ní zároveň ubytováni. V rezervaci je vytvořeno několik značených stezek, po nichž je možný volný pohyb bez průvodce, ale většina tras plní čistě monitorovací charakter, kde lze vstoupit pouze s průvodcem za přísných pravidel nerušení přírody.

UBYTOVÁNÍ

Ekoturisté jsou ubytováni na krásné projektové základně se třemi pokoji po čtyřech postelích v přízemí, zatímco na patře se nachází společenská relaxační terasa s barem a posezením. Sociální zařízení stojí v bezprostřední blízkosti základny a je tvořeno dvěmi sprchami se studenou vodou a WC. Ubytování nových návštěvníků probíhá po 14 hodině. V případě ranního příjezdu nutno předem nahlásit. Minimální počet dní ubytování jsou 2 noci.

 • Ubytování 20 USD/ osoba
 • Pronájem celého pokoje 40 USD

 

STRAVOVÁNÍ

Zajišťujeme též stravovací veganský servis formou plné penze. V případě samostatného programu jsme schopni připravit stravovací terénní balíček, jinak se stravuje na základně. Během celodenních ekoturistických programů se stravuje v terénu.

EKOTURISTICKÝ PROGRAM

Návštěvníci se mohou zúčastnit každodenního ekoturistického programu, který je zaměřen na monitoring fauny a flóry. Monitoring probíhá buď formou kontrol fotopastí, pátrání po pobytových znacích divokých zvířat nebo fotografováním. V případě požadavku na samostatný pohyb v rezervaci po značených stezkách nutno předem nahlásit a zapsat do knihy, na kterou trasu se člověk vydává. Pro povolení k samostatnému pohybu musí projít návštěvník krátkým školením.

 • Půl denní program (4-5 hodiny) – 30 USD/ osoba – se svačinou
 • Celodenní program (6-8 hodin) – 40 USD/ osoba – s obědem a svačinou
 • Noční program (2-3 hodiny) – 20 USD/ osoba

KOMPLETNÍ EKOTURISTICKÝ SERVIS

Návštěvníci si mohou objednat kompletní ekoturistický balíček, včetně ubytování, stravování a terénního programu na tři dny až jeden týden.

Jeden den v rezervaci s kompletním servisem, včetně ubytování stojí 60 USD (jedná se o zaváděcí cenu v roce 2022).

 • Okruh El Copal – 13 km
 • Okruh Mlžné hory (krátký okruh) – 7,9 km
 • Okruh Tapír I (pod kempem) – 3,2 km
 • Okruh Tapír II (nový okruh) – 12,1 km
 • Okruh Horský les – 19,8 km
 • Okruh Ademar – 5,4 km (možno bez průvodce)
 • Okruh Středokopec – říční Laguna – 9,3 km
 • Okruh Laguna – 3 km (možno bez průvodce)

 

Celková délka okruhů monitorovacích stezek v rezervaci a jejím okolí činí: 73,7 km

 

 

DŮLEŽITÁ PRAVIDLA

PRO POBYT V REZERVACI GREEN LIFE II 

 

Do rezervace nelze vozit vlastní neveganské jídlo. V rezervaci je striktní zákaz kouření a požívání vlastního alkoholu. Na baru lze zakoupit pivo, víno a nealkoholické nápoje. Tvrdý alkohol je v rezervaci zakázán. V rezervaci je striktní zákaz krmení volně žijících živočichů, jejich odchyt, rušení a lov. Též je zákaz sběru rostlin a hmyzu v jakémkoliv vývojovém stádiu. Je zakázáno v rezervaci sbírat přírodniny za účelem jejich odvozu z rezervace. V rezervaci se udržuje klid a pořádek! Večerka je ve 22 hodin, s výjimkou nočních výprav. Aktivní budíček není dříve než před 6 hodinou ranní, s výjimkou ranních monitorovacích výprav. Individuálně lze vstát dříve, ale s respektem ke klidu  ostatních spících.

Porušení zásadních bodů řádu rezervace týkající se zvířat a rostlin se trestá pokutou až 500 USD a zabavením dané věci, tedy živočicha nebo rostliny nebo zabavením a vyhoštěním z rezervace bez náhrady škody spojené s ubytováním či zaplaceným programem.

Děkujeme za pochopení a dodržování pravidel. Naší prioritou je ochrana přírody a umožnění návštěvníkům ji poznat a pochopit v té nejkrásnější podobě s jejím zachováním v původní podobě též pro další generace. 

Pro více informací nás kontaktujte

na emailu info@pralesdetem.cz