Otevření oceánského, vzdělávacího a velrybího centra Blue Life II.

Dříve, než vám představíme v tomto příspěvku Oceánské centrum Blue Life v Cuajinicquil v Kostarice, tak je třeba připomenout obrovské úsilí a pomoc dobrovolníků, členů Justice for Nature a týmových hráčů Oko oceánu, kteří se podíleli na jeho dokončení. Několik týdnů tvrdé dřiny, selhání kostarické firmy na dokončení stavby a drobné problémy s nedostatkem financí na závěr, jsme to nakonec zvládli a dokázali centrum otevřít. 

Dne 18. 2. 2023 jsme v 11:00 hodin kostarického času slavnostně otevřeli úžasné oceánské vzdělávací a velrybí centrum Blue Life, které se stane pilířem ochrany a monitoringu zátoky Santa Elena, centrem vzdělávání, osvěty a veřejné diskuse o udržitelném využívání zátoky Santa Elena.

Jsme nadšeni, šťastni a hrdí na práci všech našich kolegů a podporovatelů, partnerů a sponzorů, dobrovolníků a členů týmu. Otevíračky se účastnilo přibližně 50 lidí včetně našich členů a dobrovolníků, zástupců ACG Guanacaste, pobřežní stráže, či lokální komunity a neziskových organizací. Prezentace vedl mořský biolog a specialista na mořské savce Frank Garita, ranger a šéf monitoringu zátoky Santa Elena Christian Zuniga a Anna, zástupkyně organizace, která zkoumá v regionu prastaré indiánské petroglify. Zatímco se otevíralo centrum, tak se v přístavu houpala a odolávala silnému větru na bóji naše projektová loď The Spartan, která čeká na dokončení oprav a otevření monitorovacího programu Oko oceánu. 

Jedinečný veganský raut připravili Karel Černý a Verča Karpíšková z VeggieDick z Mikulova a všichni se olizovali až za ušima a nechtěli uvěřit, že není součástí rautu maso.

 

Tedy co dodat?

Je otevřeno a čekáme na vás!

Vítejte a děkujeme.